Nasza oferta

Zakres naszej działalności:

  • Leczenie chorób oczu.
  • Komputerowe badanie wzroku.
  • Badanie jaskrowe.

Profesjonalna diagnostyka okulistyczna i korekcja wzroku w Kościerzynie

Różnego rodzaju wady wzroku i choroby oczu są coraz powszechniej występującymi schorzeniami. Generalnie uważa się, że nieprawidłowości widzenia najczęściej dotykają osoby, które ukończyły 40 lat, jednak wielokrotnie dotykają one także młodzież i dzieci. Choroby oczu bardzo często mają podłoże genetyczne, jednak do ich powstania i rozwoju przyczynia się dużo innych czynników. Długotrwałe skupienie soczewki w jednym punkcie, urazy, a nawet choroby ogólnoustrojowe mogą sprawić, że nasz wzrok z roku na rok będzie słabł. Aby temu zapobiec, warto co jakiś czas poddać się profilaktycznemu badaniu wzroku, które pozwoli zdiagnozować ewentualne wady i podjąć ich natychmiastowe leczenie. W naszych gabinetach optycznych w Kościerzynie podejmujemy się przeprowadzenia profesjonalnych badań okulistycznych, które pozwalają nam wykryć nawet najdrobniejsze zmiany w obrębie nerwów wzrokowych i gałki ocznej. W swoim wyposażeniu posiadamy najwyższej jakości, nowoczesny sprzęt okulistyczny, który pozwala nie tylko na drobiazgową diagnostykę okulistyczną, ale także na przeprowadzenie całkowicie bezbolesnych i nieinwazyjnych badań wzroku.

Dokładne badania wzroku i leczenie specjalistyczne

W ramach naszych profesjonalnych usług wykonujemy badania wzroku i leczenie specjalistyczne nie tylko u dorosłych, ale również u dzieci. Skutecznie diagnozujemy takie choroby, jak krótko- i nadwzroczność, astygmatyzm, jaskra, zaćma, zwyrodnienia plamki żółtej i wiele innych nieprawidłowości w obrębie gałki ocznej i nerwu wzrokowego. Przeprowadzamy dokładne badania komputerowe, badania jaskrowe, badanie dna oka, OCT i szereg innych analiz specjalistycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie i szerokie kompetencje pozwalają nam na drobiazgowe przeprowadzanie diagnostyki okulistycznej oraz dobranie skutecznej metody leczenia wykrytych nieprawidłowości. Nasza wykwalifikowana kadra optyków podejmuje się także dobrania właściwych okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Oferujemy także sprzedaż różnego rodzaju szkieł i soczewek, takich jak soczewki polaryzacyjne i progresywne, a także doskonale chroniących przed szkodliwymi promieniami UV okularów przeciwsłonecznych. Proponujemy też oprawy okularowe, które dobieramy indywidualnie do kształtu twarzy. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wykonywanych u nas badań okulistycznych.

W jaki sposób wykonujemy diagnostykę okulistyczną?

Wczesne wykrycie chorób wzroku pozwala zminimalizować ryzyko pogłębiania się konkretnej wady. Właśnie dlatego tak istotne są regularne wizyty u okulisty. Profilaktyczne badania u specjalisty powinno przeprowadzać się przynajmniej raz w roku. Wówczas nawet w przypadku wystąpienia wady, możliwe jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki okulistycznej i wdrożenie leczenia. W jaki sposób w naszej placówce przeprowadzana jest tego rodzaju czynność? Oparta jest ona na szeregu badań obejmujących między innymi:

  • wykonanie pomiarów komputerowych,
  • sprawdzenie ostrości widzenia,
  • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,
  • badanie widzenia obuocznego.

Jeśli zatem są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem kontroli zdrowia swoich oczu, zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę u naszych specjalistów.

Diagnostyka okulistyczna dzieci

Wady wzroku i choroby oczu dotykają nie tylko osoby dorosłe. Coraz częściej z tego rodzaju problemami borykają się również dzieci. Wynika to między innymi z predyspozycji genetycznych czy stylu życia. Niezależnie od tego konieczna jest jednak zawsze wizyta u specjalisty i przeprowadzenie diagnostyki okulistycznej, którą można wykonać w naszej placówce. Specjalizujemy się bowiem nie tylko w leczeniu osób dorosłych, ale również dzieci. Nasza kadra to wykwalifikowani lekarze, którzy dołożą wszelkich starań, aby wyleczyć młodego Pacjenta ze wszelkich dolegliwości. Najmłodsi mogą również liczyć na wyjątkowe podejście naszego personelu. Wszystko po to, aby wizyta wiązała się z jak najmniejszą ilością stresu, a kolejne spotkanie z lekarzem nie było dla dziecka przykrym obowiązkiem.