Soczewki okularowe

Znajdą u nas Państwo każdy rodzaj soczewek okularowych, w każdym wachlarzu cenowym.

  • soczewki jednoogniskowe, dwuogniskowe oraz soczewki progresywne i do odległości pośrednich (np. do pracy przy komputerze).
  • soczewki wykonane z różnych materiałów (organiczne, mineralne, poliwęglanowe, wysokoindeksowe)
  • soczewki w różnych konstrukcjach (sferyczne, asferyczne, podwójnie asferczne)
  • soczewki bezbarwne, barwione na stało (jednolicie lub gradalnie), fotochromowe (zmieniające się od natężenia światła i zmiany temperatury), polaryzacyjne (wygaszające rozproszone światło do jednej płaszczyzny)

We wszystkich tych rodzajach soczewek możemy dla Państwa komfortu zastosować różnego rodzaju uszlachetnienia (utwardzenie, powłoki antyrefleksyjne, hydrofobowe, oleofobowe, antystatyczne).

Soczewki okularowe.
Soczewki okularowe Kościerzyna.

Soczewki fotochromowe

Znajdą u nas Państwo soczewki fotochromowe firmy Transitions. Gwarantują one bardzo wysoką przejrzystość widzenia – barwa soczewek płynnie dostosowuje się do stopnia natężenia światła.
W jasnych pomieszczeniach soczewki Transitions sprawiają wrażenie zwykłych soczewek bezbarwnych. W intensywnym świetle zyskują z kolei wygląd okularów przeciwsłonecznych.
Soczewki Transitions podnoszą komfort użytkownika na co dzień, również wiosną i latem. Dostosowują się do natężenia światła słonecznego i wykazują działanie ochronne przed silnym promieniowaniem UV.
Klientom polecamy soczewki, które dobieramy na podstawie fachowego badania wzroku. To kluczowe, aby idealnie dopasować produkt to wady pacjenta.

To, jak dobrze będziesz widział w przyszłości, zależy od soczewek, które nosisz dzisiaj.

Soczewki TRANSITIONS są tak przejrzyste w pomieszczeniach, że wyglądają jak soczewki bezbarwne.

Soczewki TRANSITIONS doskonale dostosowują się do natężenia światła słonecznego. Przy mniejszej jego intensywności ciemnieją.

Soczewki TRANSITIONS w intensywnym świetle słonecznym stają się ciemne, jak soczewki przeciwsłoneczne.

Soczewki z powłoką antyrefleksyjną

Noszenie soczewek może powodować pewien dyskomfort, zwłaszcza w słoneczne dni. Wyposażenie ich w antyrefleks jest zabiegiem, który pozwala ograniczyć odbijanie światła. W efekcie wzrok nie męczy się tak szybko, oczy nie ulegają podrażnieniom, a Państwo zachowują czystość widzenia oraz skupioną uwagę.

Oferujemy Państwu markowe soczewki okularowe z powłokami antyrefleksyjnymi. Dzięki nim do oka dociera prawie 100% światła, lecz niepożądane odbicia zostają zredukowane do minimum. Soczewki wyglądają estetycznie, ponieważ są przejrzyste i niemal niewidoczne na oku. Zatem w żaden sposób nie wpływają na zmianę wizerunku. Nie zmieniają też widzianego obrazu, wręcz poprawiają kontrast widzenia, są oporne na parowanie i zwilżanie wodą. Pozytywnie wpływają na samopoczucie użytkownika, ponieważ osoba pracująca w soczewkach przy komputerze nie odczuwa zmęczenia.

Soczewki z powłoką antyrefleksyjną zapewniają nie tylko wysoką estetykę i wygodę. Gwarantują także bezpieczeństwo, ponieważ poprawiają widoczność nawet po zmroku czy w deszczu. Są więc rekomendowane do jazdy samochodem.

Soczewki okularowe -poprawa wzroku.
Soczewki okularowe -poprawa wzroku.

Soczewki polaryzacyjne

Posiadamy szeroką ofertę soczewek polaryzacyjnych. Szczególnym uznaniem naszych klientów cieszą się soczewki Xperio od firmy JZO. Dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji blokującej promieniowanie UVA/UVB, chronią one wzrok skuteczniej niż soczewki barwione. Jednocześnie same zachowują pierwotne zabarwienie.
Z Xperio świat jest piękniejszy i bezpieczniejszy!
Soczewki polaryzacyjne Xperio redukują refleksy odbijające się od deski rozdzielczej i maski samochodu,asfaltu oraz od innych powierzchni poziomych, co zapewnia większe bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.

Pozwalają widzieć rzeczywiste barwy – dostrzec nawet najmniejsze szczegóły z większą ostrością. Firma JZO poleca soczewki Xperio z najnowocześniejszymi powłokami antyrefleksyjnymi z technologią UV. Chronią one zarówno wzrok, jak i soczewki, zapewniając większą odporność na zarysowania i łatwość czyszczenia. Ponadto, soczewki Xperio całkowicie blokują szkodliwe promieniowanie UVA/UVB bez względu na indeks materiału, w ten sposób redukując potencjalne czynniki mogące uszkodzić wzrok. Dzięki nowoczesnemu materiałowi Xperio nie tracą z biegiem lat zabarwienia, tym samym dłużej, niż zwykłe soczewki barwione, utrzymują właściwości chroniące Twój wzrok przed promieniowaniem UV. W ofercie JZO soczewki Xperio dostępne są w dwóch najpopularniejszych kolorach: szarym i brązowym, w bardzo szerokim zakresie mocy dioptryjnych. Pamiętaj, że bez względu na stwierdzoną wadę wzroku możesz zamówić swoje okulary z soczewkami polaryzacyjnymi Xperio.

Soczewki dwuogniskowe

Soczewki dwuogniskowe pozwalają na lepsze widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka. Wystarczy jedno szkło, aby zapewnić sobie komfort w codziennych sytuacjach. Górna część szkła poprawia widoczność na odległość. Dolna natomiast jest dedykowana do patrzenia z bliska. Tego typu soczewki są kojarzone najczęściej z osobami starszymi, które ze względu na złożoność wady muszą mieć dwie pary okularów np. do czytania i noszenia. Wygodniejszą opcją jest wówczas zastosowanie w jednych oprawkach soczewek dwuogniskowych. Dla osób młodszych, które borykają się z podobną wadą wzroku rekomendujemy szkła wieloogniskowe tzw. soczewki progresywne. To nowocześniejsza, udoskonalona wersja modeli dwuogniskowych. Znajdą je Państwo również w naszych salonach.

Soczewki okularowe -poprawa wzroku.
Soczewki okularowe -poprawa wzroku.

Soczewki progresywne

Soczewki progresywne stanowią nowoczesną alternatywę dla soczewek dwu- i trzyogniskowych. Ich zadaniem jest korygowanie odległości pośrednich. Nie tylko podnoszą komfort widzenia, ale także są bardziej estetyczne. Użytkownicy mogą wybierać je zamiast klasycznych okularów korekcyjnych oraz soczewek kontaktowych. W naszej ofercie znajdą Państwo soczewki progresywne, które mają płynną ogniskową, zależną od punktu, przez który patrzycie. Choć wyglądem przypominają modele jednoogniskowe, w praktyce mają trzy obszary funkcyjne. Każdy z nich odpowiada innej odległości widzenia ? bliskiej, dalekiej oraz średniej.

Kiedy warto wybrać soczewki progresywne?
Soczewki progresywne są wyjątkowo komfortowym produktem. W jakich przypadkach szczególnie warto postawić na tego rodzaju rozwiązanie? Przede wszystkim wówczas, gdy korzystają Państwo z dwóch rodzajów szkieł do oglądania przedmiotów z bliska i daleka. Jeśli zatem nie jest Wam obca sytuacja, w której z jednych okularów korzystacie podczas czytania, a z drugich w momencie wykonywania codziennych czynności i chce je zastąpić soczewkami, wówczas wybór produktów progresywnych jest jak najbardziej wskazanych. Dzięki temu poprawią Państwo komfort codziennego funkcjonowania. Specjalna technologia sprawi bowiem, że zmiana szkieł nie będzie konieczna. Wystarczy jedna para soczewek, która umożliwi wygodne czytanie, oglądanie telewizji, prowadzenie samochodu czy wykonywanie wielu innych zadań.

Jak działają soczewki progresywne?
Choć może się wydawać, że działanie soczewek progresywnych jest niezwykle skomplikowane to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Sekret tego rodzaju rozwiązania tkwi przede wszystkim w ich odpowiednim wyprofilowaniu. W ten sposób można osiągnąć efekt, który pozwala na uzyskanie różnej mocy w każdej części soczewki. Dzięki temu oglądanie przedmiotów z bliska i daleka nie będzie wiązało się z koniecznością zmiany szkieł. Należy jednak pamiętać, że dobór tego rodzaju artykułów powinien być skonsultowany ze specjalistą. Podobnie, jak w przypadku okularów korekcyjnych należy najpierw przeprowadzić badanie, na podstawie którego lekarz będzie mógł przypisać Pacjentowi soczewki o odpowiedniej mocy. W przypadku chęci zakupu tego rodzaju artykułów, zapraszamy do kontaktu.

Soczewki wysokoindeksowe

Soczewki dedykowane dla osób z większymi wadami wzroku (powyżej 4 dpt.). Wraz ze wzrostem indeksu, soczewka robi się cieńsza (nawet o 60%).

 

Soczewki okularowe -poprawa wzroku.